top of page

ARTISTIST

mustkunstnik%20logo%20varjuga%20kodulehe

Mustkunstnik ja illusionist. Illusioonide insener.

 

20 aastat lavakogemust. 10 000 etteastet. 800 000 hämmastunud inimest.

 

Aastast 2001 tegutsev professionaalne mustkunstnik Fred-Erik Johanson kuulub selle ala tipptegijate hulka. Tema repertuaarivalik on suurim Eestis: leidub klassikalisi ja ajatuid trikke, originaalseid manipulatsioone, ohtlikke eksperimente, suurele lavale sobivaid mastaapseid illusioone ja vahvaid lasteetendusi. Fredi programmid pakuvad läbilõiget kõikidest erinevatest mustkunsti žanritest, seetõttu leiab sobiva kava igale üritusele, arvestades publiku eelistusi ja esinemiskoha võimalusi. Fred-Erik Johansoni programmide kvaliteeti on meelelahutuse tellimisel usaldanud kõik siinsed suuremad ettevõtted, ürituste korraldajad ja tuhanded inimesed üle Eesti.

 

Mustkunst on Fredi töö, hobi ja elustiil, seetõttu on ta kõik oma etendused üles ehitanud suurima pühendumisega, eesmärgiks terviklik programm, hoolikalt viimistletud detailid ja maksimaalne kvaliteet. Südamega tehtud töö köidab publikut nii suurejoonelisel galakontserdil kui lapse sünnipäeval. Efektsed ja kaasahaaravad numbrid, maitsekas esitus, mõnus huumor, hea muusikavalik ja publiku kaasamine on vaid mõned märksõnad, mida Fredi etendustest leida võib. Parim meelelahutus ja unustamatu elamus on pealtvaatajatele alati garanteeritud.

 

Fred on üks väheseid siinseid mustkunstnikke, keda regulaarselt avalikel esinemistel näha võib. Soov seda põnevat kunstiliiki kõikidele huvilistele lähemalt tutvustada viis aastal 2015. meelelahutuskeskuse Mustkunstiteater loomiseni. Ainulaadne projekt pakub rõõmu paljudele: lõbusad kogupere-etendused, temaatiliste pidude korraldamine, optilise illusiooni- ja mustkunsti ajaloo näitused on vaid mõni näide Mustkunstiteatris pakutavast. Teatrist saab lisaks mustkunsti programmidele tellida ka maagia-teemalise aaretejahi või noorte seas populaarse Houdini põgenemistoa. Fred leiab tiheda esinemisgraafiku kõrvalt aega ka mustkunsti huviringi eestvedamiseks, mille raames saavad noored mustkunstiõpilased üles astuda ka Mustkunstiteatri etendustel.

 

Programmides võib näha palju erinevaid linde - naerutuvid, giganttuvi, papagoi, part, kana... Lasteprogrammist ei puudu loomulikult ka valge jänes ja merisiga. Eraldi tasub mainida ka pidulikku muusikalist kava valgete tuvidega, mida nii suures mahus ükski teine mustkunstnik maailmas ei esita. Lisaks on repertuaaris loomulikult personaalsete trikkidega lähivaate mustkunst, mõtetelugemine ja mentalism, uskumatud käteosavuse trikid, romantilised programmid erinevateks tähtpäevadeks jpm.

 

Fredi asutatud on ka mustkunsti rekvisiite pakkuv Trikipood, kust kõik huvilised erinevaid mustkunsti rekvisiite soetada saavad. Fredi tehnilised teadmised mustkunstimaailma köögipoolest aitavad tal kogemusi jagada ka oma ala konsultandina. Tema erialaseid lahendusi kasutavad nii kolleegid, kui ka ürituste korraldajad suuremate illusioonide väljatöötamisel. Fredi asutatud MTÜ Mustkunst ja illusioonilahendused pakub täislahendust ideest teostuseni.

bottom of page